Az ananász szezonja novembertől márciusig tart. Ilyenkor lehet a legfinomabb ananászokat kapni a boltokban.
Az ananász kiválasztásakor a gyümölcs színe nem mérvadó, ugyanis a különböző országokban termelt ananászok színe és formája eltérő. Vásárláskor figyeljetek oda arra, hogy a gyümölcs nehéz és illatos legyen, szép zöld levelekkel.
Az ananász érettségét úgy tudjátok ellenőrizni, hogy a tetején lévő, középső levelek közül határozott mozdulattal meghúztok egyet. Ha könnyen kijön a levél, az azt jelenti, hogy érett az ananász.
Tipp: Az ananászok hajón vagy repülőn érkeznek Európába. Érdemes repülőn szállított gyümölcsöt venni, mert azt, az utazás rövidsége miatt, teljesen éretten szedik le.
A legjobb minőségű, legédesebb ananász a Réunion szigeteken termelt Viktória-ananász. Kis méretéről, aranysárga színéről és szúrós leveleiről ismerhető fel. (Na meg persze a ráakasztott címkéről. 🙂 ) Fő szezonja decemberben és januárban van.
Gondolom, sokatokban felmerült a kérdés, hogyan pucoljuk meg az ananászt?
A következő videón mutatok nektek egy elég látványos módszert, amivel ráadásul nagyon kevés lesz a gyümölcsveszteség.
- Megmossuk az ananászt és levágjuk az alját és a tetejét.
- A gyümölcsöt az egyik vágott felületre állítjuk. Egy éles késsel fentről lefelé, csíkonként körbehaladva, vékonyan levágjuk a gyümölcs héját. A “szemeket” (a barna kis pöttyöket) egyenlőre az ananászon hagyjuk.
- Miután körbe teljesen meghámoztuk az ananászt, egy kisméretű, éles késsel kivagdossuk a szemeket. Ha jól megfigyelitek, láthatjátok, hogy a szemek szabályosan, spirál alakban helyezkednek el. A kést a szemek vonalára illesztjük és a “szemsor” mindkét oldalán egy nem túl mély, ferde bevágást készítünk. Ezzel az ék alakú bevágással, több szem is kivágható egyszerre.
- Körbe haladva, kivágjuk az összes szemet.
- A megtisztított gyümölcsöt, a felhasználás módja szerint, kockákra vagy karikákra vágjuk. Az ananász közepe is fogyasztható, ha nem fás.
Kommentek